See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VVS konsulter och besiktningsmän
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom områdena rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem. Ramavtalet är uppdelat i två delar: A. Konsulter B. Besiktningsman
Intern identifierare: 2025-00268
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsult
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom områdena rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem
Intern identifierare: 1807117-0
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsultstjänster inom områdena: rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem.
Intern identifierare: 1748240-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Besiktningsmän
Beskrivning: Ramavtalet omfattar besiktningstjänster inom områdena: rörtekniska system, luftbehandlingssystem samt styr- och övervakningssystem.
Intern identifierare: 1807120-2
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning