351361-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Vilo-EKG Utrustning inklusive utrustningsspecifik förbrukning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVilo-EKG Utrustning inklusive utrustningsspecifik förbrukning
BeskrivningUpphandling av utrustning för 12-avlednings Vilo-EKG "EKG-utrustning", vaccum-/sugelektrodsystem reservdelar, utrustningsbundet förbrukningsmaterial samt koppling till Region Hallands befintliga EKG-lagringssystem (Philips IntelliSpace ECG).
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117252:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33121000 System för ambulatorisk långtidsregistrering, 33121500 EKG, 33123200 EKG-apparater
Optioner
Beskrivning av alternativen55 st. Vilo-EKG utrustningar. 5 st.Tilläggskostnad för Vaccum-/sugelektrodsysem Batterier enl. anbudsgivarens framräknade volym utifrån rekommenderat utbytesintervall per utrustning beräknat på 7 år för 55 st Vilo-EKG utrustningar. Elektrodkablage för klisterelektroder enl anbudsgivarens framräkande volym utifrån rekommenderat utbytesintervall per utrustning under 7 år för 55 EKG-utrustningar. Serviceavtal