351408-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Malmö: TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Odontologiska undervisningsproduktioner.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Med bakgrund i Folktandvården Skåne AB:s projekt Centrum för munhälsa är organisationens målsättning att bedriva framtida fortbildning och kompetensutveckling med teknik som möjliggör live-behandlingar, webinars, föreläsningar och auskultationer på distans för tandvårdspersonal. Krav ställs således både på teknisk och odontologisk kompetens för att säkerställa kliniska behandlingsvideor och odontologiska föreläsningar av högsta kvalitet. Leveransen garanterar utrustning, installation, projektledning och genomförande av kliniska behandlingsprocedurer.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 000 000 SEK
Inkl. moms. Procentsats för moms (%) 25