2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elkraft 2027
Beskrivning: Upphandlingen avser ett nytt avtal för elkraft för Socialstyrelsens nya lokaler i Solna.
Intern identifierare: 2.7-27167/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000