351467-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Landskapsplanering
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Längbro 2:77 m.fl. Heden Kvartersmark
Referensnummer: Tn 3252/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112700 Landskapsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser genomförande av detaljplan Längbro 2:77 m.fl. (kallad Heden), delen Kvartersmark.
I entreprenaden ingår byggnation av gator, GC-banor, gångbanor, VA-anläggning, pumpstation, dagvattendamm, belysning, planteringsytor, torgyta och park.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten.
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112730 Utformning av vägmiljöer, 45213142 Anläggning av plats för torghandel, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar, 45233300 Grundläggning av motorvägar, vägar, gator och gångvägar, 45233340 Grundläggning av gångvägar, 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen