See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfall och återvinning
Beskrivning: Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud avseende avfallshantering i enlighet med vad som anges i detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor ("Upphandlingsdokumenten"). Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
Intern identifierare: 24/20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000