2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hämtning och omhändertagande av sorterat avfall hos Högskolan Dalarna
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud till Högskolan Dalarna. Vi upphandlar härmed hämtning och omhändertagande av sorterat avfall från Högskolan Dalarna. Det finns möjlighet att lämna anbud på ett eller två anbudsoråden. Högskolan Dalarna utvärderar respektive anbudsområde för sig. Vi kan därmed skriva avtal med en eller två leverantörer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:79496:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner finns.