351601-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Öckerö: Byggteknisk projektledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare för Öckerö nya centrum
Referensnummer: 23/111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar projektledning under planerings- och projekteringsfasen, inkluderat upphandling av projektörer för utbyggnation av va och gata, samt att leda och koordinera projektteamet. Baserat på en heltidstjänst beräknas detta uppdrag motsvara ungefär 60 procent av en heltidstjänst. Uppdraget avser återstoden av 2023 men kan komma att förlängas ytterligare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen