2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-arkiv
Beskrivning: Upphandlingen omfattar införande och leverans av ett e-arkivsystem. E-arkivsystemet ska fungera som ett slutarkiv för långtidsbesvarande av digitala handlingar.
Intern identifierare: SLF 435/23
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72252000 Dataarkivering, 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: E-arkiv