351667-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggkonsulttjänster – Ramavtal samverkansledare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal samverkansledare
BeskrivningUpphandlingen avser konsultuppdrag som samverkansledare för Fastighetskontoret. Konsultens arbetsuppgifter är i stort att arbeta med planering, ledning och uppföljning av arbete med samverkan mellan projektets beställarorganisation och kontrakterade entreprenörer, leverantörer och intressenter
Intern identifierareFSK 2024/276
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal samverkansledare