351676-2023 - PlaneringSverige-Göteborg: Datanätstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Tekniskt nät - serverdrift
Referensnummer: 23/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72700000 Datanätstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniskt nät samt serverdrift för våra fastigheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32400000 Nät, 32412000 Kommunikationsnät, 32420000 Nätutrustning, 72315100 Stödtjänster för datanät
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI i syfte att kartlägga marknaden inför upphandling.