351719-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltningsentreprenad SISAB Utemiljö, SO5 och SO6
Referensnummer: Dnr: 2017-00724
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling består av två olika delar/entreprenader:
Entreprenad 5, skötselområde 5 (SO5)
Entreprenad 6, skötselområde 6 (SO6)
Entreprenaderna omfattar tillsyn och skötsel samt akut underhåll av bl.a. mark, utrustning och dagvattenbrunnar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen