351739-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Varuautomater
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal varuautomater för Polisen
Referensnummer: A130.769/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42933000 Varuautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal fördelat på sju olika geografiska anbudsområden som ska tillgodose Polismyndighetens behov. Upphandlingen omfattar installation och hyra av varuautomater med fullserviceavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42933000 Varuautomater, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen