351818-2022 - ResultatSverige-Sandviken: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten Sandvikens Kommun
Referensnummer: SEAB 2022/006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39812500 Beläggningsmaterial, 44113800 Vägbeläggningsmaterial, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen