Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anbudsinbjudan - Ramavtal Byggentreprenadtjänster (1,5 - 10 miljoner kronor)
Referensnummer: HB/2020:393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för byggentreprenadtjänster som beställaren vid behov avropar med ett kontraktsvärde om minst 1,5 miljoner kronor och max 10 miljoner kronor. Ramavtal planeras tecknas med tre leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen