351826-2023 - ÄndringSverige-Solna: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom projektledning m fl. konsultkategorier
Referensnummer: UH-2023-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostadsstiftelsen Signalisten inbjuder härmed intresserade konsulter att ansöka om att få delta i upphandling av olika konsultkategorier.
Upphandlingen omfattar en organisation som ska vara ett stöd för Beställaren i arbetet, i både mindre och större projekt, genom att bland annat styra, planera, utreda och kontrollera arbetet med projekt under såväl förstudie, projektering som under entreprenadtiden. Uppdraget kan även omfatta kontakt och dialog med myndigheter. Uppdrag kan omfatta hela eller delar av byggskede samt förvaltningsskede.