351827-2021 - ÄndringSverige-Laholm: Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster - Elarbeten
Referensnummer: LH 21/04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholmshem AB inkl. dotterbolag och Laholms kommun avser upphandla ramavtal för successiva avrop av Hantverkstjänster - Elarbeten.
Ramavtalet avser såväl mindre reparations-, service- och löpande underhållsarbeten samt ny-, om- och tillbyggnadsentreprenader inom elinstallation på Beställarnas samlade fastighetsbestånd.
Övriga förutsättningar för uppdraget framgår av upphandlingsdokumentationen.