351848-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för kvantitativa och kvalitativa konsulter och projektledare
Referensnummer: 0693/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
MUCF upphandlar nytt ramavtal för kvantitativa och kvalitativa konsulter och projektledare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen