See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bas väg Sydöstra Värmland
Beskrivning: Basunderhåll väg på allmänna vägar i område SÖ Värmland. Väglängd ca 1042 km. Totalentreprenad. Pågående kontrakt med kontraktstid 2021-09-01--2026-08-31 finns.
Intern identifierare: KOM-409539
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233139 Underhåll av allmänna vägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Basunderhåll väg på allmänna vägar område SÖ Värmland. Väglängd ca 1042 km. Totalentreprenad. Kontraktstid 4 år. Pågående kontrakt med kontraktstid 2021-09-01--2025-08-31 finns.
Intern identifierare: Bas väg Sydöstra Värmland