2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling livsmedel - Färskt bröd
Beskrivning: Denna upphandling avser färskt bröd, detta innebär att det förekommer både färskt och kylvaror samt färdigt matbröd till Region Örebro län.
Intern identifierare: 23RS11198
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Ytterligare klassificering (cpv): 15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del