351970-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Partille: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Upphandling av plattform för digitalisering av Vård- och omsorgsförvaltningen.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Partille.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen gäller en plattform för Partille kommuns vård- och omsorgsförvaltnings digitala kallelse- och trygghetslarm. I upphandlingen ingår även ett komplett kallelselarm för att av Partille kommuns särskilda boenden.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35121700 Larmsystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 48000000 Programvara och informationssystem, 48211000 Programvara för plattformskompatibilitet, 48810000 Informationssystem
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner