2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende Golv- och Ventilationsarbeten 2025
Beskrivning: Region Västerbotten inbjuder härmed till anbudslämning, avseende ett ramavtal som omfattar Golv- och ventilationsarbeten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Golvarbeten Umeå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122395:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45331211 Installation av ventilation utomhus, 45331210 Installation av ventilation, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45000000 Anläggningsarbete, 45320000 Isoleringsarbeten, 44112200 Golvbeläggningar, 44112210 Hårda golv, 44112220 Undergolv, 44112230 Linoleum, 44112240 Parkett, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ventilationsarbeten Umeå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122395:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ventilationsarbeten Skellefteå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122395:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ventilationsarbeten Lycksele
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122395:Lot:4