2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fyrfackssopbilar
Beskrivning: Upphandling av 25 sopbilar, med leverans till Kretslopp Sydost. Fabriksnya, 3-axliga sopbilar med fyrfacksskåp, kärltömmande baklastare med biogasdrift (CNG) eller HVO-drift, elektronisk kärlregistrering och fordonsdator. Serviceavtal för påbyggnaden under 84 månader från leveransdatum.
Intern identifierare: 24KSRR24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000