351978-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Auxinherbicider
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Growth cabinets.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
2 low temperature growth cabinets with different temperature minima (-20°C and -10°C to 40°C ± 1°C) equipped with portable units of light emitting diodes (LEDs) in a tunable wavelength and 5 growth cabinets (5°C to 40°C ± 1°C).
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
24454000 Auxinherbicider
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner