352070-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Aneby: Larmsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Digitala Trygghetslarm 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyra
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Aneby.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av digitala trygghetslarm inklusive hela larmkedjan för Aneby kommuns räkning.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35121700 Larmsystem, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35113000 Säkerhetsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner