352072-2026 - Resultat
Sverige – Företags- och organisationsrådgivning – Anbudsinbjudan DIS - Greppa Näringen, kompetensutveckling Nr. 4
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnbudsinbjudan DIS - Greppa Näringen, kompetensutveckling Nr. 4
BeskrivningLänsstyrelsen i Hallands län inbjuder er att lämna anbud avseende kompetensutveckling inom Greppa Näringen.
Föregående meddelande7082-2022
Intern identifierare7517-2025
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del (1)
BeskrivningDynamiskt inköpssystem för Greppa Näringen, Ekologisk produktion, Ett rikt odlingslandskap, Konkurrenskraft, Djurvälfärd, Livsmedel och besöksnäring
Intern identifierare1804945-0
Ytterligare klassificering (cpv): 77110000 Tjänster förknippade med jordbruksproduktion, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 80540000 Miljöutbildning, 90713000 Miljörådgivning
Del (anbudsområde)LOT-0002
BeskrivningAvtalet omfattar Kompetensutveckling inom Greppa Näringen. Kompetensutvecklingen ska vända sig till verksamma inom jordbruks- och trädgårdsföretag samt företag och ideella föreningar med hästverksamhet med minst 10 hästar på sin eller sina anläggningar vid den tidpunkt då aktiviteten genomförs. För mer information se aktuell version av Krav och rekommendationer - Greppa ADM sidorna 5–6. Aktiviteterna ska komplettera och knyta an till Greppa Näringens rådgivningsmoduler och de åtgärder som diskuteras i dessa.
Intern identifierare1804946-1
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster