352096-2021 - ResultatSverige-Skellefteå: Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material för primärmontage
Referensnummer: UH/21/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Material för primärmontage.
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter med produktion av vind- och vattenkraft, värme och bioenergi. Vårt mål är ett Sverige som drivs av 100 % förnybar energi. Därför säljer vi bara 100 % förnybar kraft, och satsar så mycket vi orkar på investeringar och forskning.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Material för primärmontage, med diarienummer UH/21/123, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 44300000 Kabel, lina och tillhörande produkter, 44530000 Fästen för industriellt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen