352131-2016 - ResultatSverige-Lerum: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Multifunktionsskrivare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Leasing
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lerum.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Lerums kommun bjuder in intresserade leverantörer att inkomma med anbud gällande kommunens behov av multifunktionsskrivare. Leveransavtalet gäller 48 månader från avtalets ikraftträdande dock längst till 1.10.2020.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.