Officiellt namn: Stockholms läns landsting Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Malin Emond E-post:malin.emond@sll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen SLL495 Upphandling Patientidentifikation 2015.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingsavdelningen vid Landstingsstyrelsens förvaltning (LSF) vid Stockholms läns landsting (SLL) efterfrågar synpunkter på utkast av kravspecifikation inför upphandling av patientidentifikation SLL495.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))