Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Simultaneous Thermal Analyser (STA) TG-DSC/DTA.
Referensnummer: UH-2017/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38434000 Analysatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Chemistry - Ångström Laboratory intends to acquire one (1) new Simultaneous Thermal Analyser (TG-DSC/DTA) and other additional products for the study of thin films, metallic glasses, alloys and ceramics.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38434000 Analysatorer, 38432000 Analysapparatur, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38310000 Precisionsvågar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen