Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygfotografering, laserskanning och snedbilder 2023
Referensnummer: 22/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79961200 Flygfotografering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av flygfotografering, laserskanning och snedbilder med tillhörande tjänster, upphandlingen genomförs som ombudsupphandling för kommuner i Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79960000 Foto- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen genomförs som ombudsupphandling för kommuner i Skåne.