2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Chimerismanalyser
Beskrivning: RFIn avser kit att analysera Chimerism i patienter som genomgått allogen HSCT. Analysen ska utföras med NGS teknik och vara kompatibelt med Illuminas Miniseq instrument. Provmaterial är DNA extraherat från cell-sorterade populationer med en koncentration 3-20ng/µL.
Intern identifierare: RFI 202418
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33696000 Reagens och kontrastmedel