352270-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Servrar – Upphandling av servrar, service, support och livscykelhantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av servrar, service, support och livscykelhantering
BeskrivningPolismyndigheten behöver upphandla ett Ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av servrar inklusive service, support och livscykelhantering.
Intern identifierareA046.983/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48820000 Servrar
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av servrar, service, support och livscykelhantering