352288-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock – Förpackningar, plastfilm samt gas
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörpackningar, plastfilm samt gas
BeskrivningNyköpings kommun tillhandahåller kalla matlådor till hemmaboende kunder runt om i kommunen. Matlådorna lagas på Mariebergsgården och levereras en gång i veckan. Kommunen har behov av en eller flera leverantörer som kan tillhandahålla förpackningar, plastfilm samt gas för tillverkning och förpackning av matlådor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44618000 Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFörpackningar och plastfilm
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103599:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44618100 Lätta förpackningar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGas
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103599:Lot:2