352292-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Persondatorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientnära Panel-PC
Referensnummer: RJL 2022/1625
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213000 Persondatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende patientnära IT-produkter i form av Panel-PC, som ska användas vid de tre sjukhusen i Jönköping, Eksjö och Värnamo. Produkterna ska användas i patientnära miljöer och måste därför uppfylla vissa särskilda krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30213500 Handdatorer, 30231300 Bildskärmar, 30231320 Pekskärmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen