352329-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sandviken: Öppenvård
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Öppenvårdsinsatser – rehabilitering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sandviken, Sandvikens kommun.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser öppenvårdsbehandling i form av insatser till enskilda individer efter beslut av Individ- och familjeomsorgsförvaltningen, Sandvikens kommun.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85112200 Öppenvård
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej