352458-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Norrtälje: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Roslagsbostäder, årsavtal El-arbeten i Norrtälje.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Norrtälje.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
Ramavtal med flera aktörer
högsta antal Planerat högsta antal deltagare i ramavtalet: 4
Ramavtalets löptid
Antal år: 2
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av entreprenörer för El-arbeten åt Roslagsbostäder samt Campus Roslagen. Årsavtal för löpande El-arbeten samt grupp av entreprenörer för FKU. Upphandlingen är indelad i anbudsområden per orter: Norrtälje, Rimbo samt Hallstavik. Campus Roslagen utgör ett separat anbudsområde.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner