35248-2019 - PlaneringSverige-Söderhamn: Gymnastikutrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Idrotts- och gymnastikredskap - Gävleborgs län
Referensnummer: 7786
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande avtal löper ut 1.11.2019.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen