See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolkförmedlingstjänster Expresstolk
Beskrivning: För att arbetssökande med begränsade språkkunskaper i svenska ska kunna ta del av service, arbetsmarknadspolitiska insatser och tjänster på lika villkor som arbetssökande som kan svenska, behöver Arbetsförmedlingen använda språktolk som verktyg. Denna upphandling gäller Expresstolk.
Intern identifierare: Af-2024/0014 4229
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Expresstolk utförd från Callcenter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal med rangordning. Expresstolkning från callcenter, ca: 38000 uppdrag/år