Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedelsautomat
Referensnummer: RS 2022-05175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regionens behov av läkemedelsautomat med tillhörande tjänst för patientens hemmiljö och för egenmonitorering med tillhörande förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar till befintliga produkter i VGR i enlighet med detta avtal och dess bilagor samt med kommersiella villkor och föreskrifter i det upphandlingsunderlag som legat till grund för upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33600000 Läkemedel, 42933000 Varuautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen