352539-2016 - ResultatSverige-Söderhamn: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning – AB Hudiksvalls Bostäder.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hudiksvall.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Inköp Gävleborg upphandlar Snöröjning och halkbekämpning för AB Hudiksvallsbostäders räkning.
Observera att frågor kommer ej att besvaras under perioden 1/7 till 7/8.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90620000 Snöröjning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.