35254-2019 - PlaneringSverige-Härnösand: Madrasser
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Madrasser
Referensnummer: 19RS631
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
En förfrågan om information angående trycksårsmadrasser inför upphandling av madrasser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI angående trycksårsmadrasser med anmälan för visning av produkter inför upphandling av madrasser.