Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Sprängning av berg, Hudiksvalls kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hudiksvall.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Inköp Gävleborg upphandlar Ramavtal gällande Sprängning av berg för Hudiksvalls kommun. Frågor kommer ej att besvaras under perioden 1/7 – 7/8.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45111211 Sprängning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.