352690-2016 - ResultatSverige-Borås: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Elektrikertjänster samt material.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borås.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av Elektrikertjänster samt tillhörande material till Högskolan i Borås.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.