352694-2016 - ResultatSverige-Borås: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult, Processtöd.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borås.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av konsult för uppdrag gällande allmänt processtöd inom större administrativa verksamhetsutvecklingsfrågor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.