352757-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Foder för sällskapsdjur – Veterinärfoder till smådjur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVeterinärfoder till smådjur
BeskrivningUpphandlingen avser veterinärfoder för hund och katt till Distriktsveterinärernas mottagningar. Huvuddelen av inköpen är veterinärfoder men även friskfoder ska kunna avropas.
Intern identifierare7.1.11-05030/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15713000 Foder för sällskapsdjur
Ytterligare klassificering (cpv): 15712000 Torrfoder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000