2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT - Helhetsoperatör till KKB Fastigheter AB - FÖRHANDLAT FÖRFARANDE
Beskrivning: Denna upphandling avser upphandling av distribution av Internet och TV via Bredbandsnätet till KKB hushåll. Upphandlingen omfattar även konnektivitetet i form av kapacitets- och Internettjänster, WiFi i allmänna utrymmen, IoT-uppkopplingar samt IoT-plattform för insamling/lagring av data för effektiv drift av KKB:s fastigheter.
Intern identifierare: 24/7 IT KKB 2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32412000 Kommunikationsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000