352800-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter – Inköp av dagligvaror till personer med omsorg Borlänge
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInköp av dagligvaror till personer med omsorg Borlänge
BeskrivningVill ni vara med och leverera dagligvaror till kommunens omsorgstagare? Upphandlingscenter inbjuder till att lämna anbud på upphandlingen av digitala inköp av dagligvaror, mottagande av beställning via inloggningstjänst/kundportal samt plockning i butik och leverans till personer (omsorgstagare) med biståndsbeslut enligt socialtjänstlagen och Lagen om stöd och service inom Borlänge kommun. Eventuellt vara behjälplig med inplockning av varorna i brukarnas skåp/kyl/frys om de så önskar samt möjliggöra direktbetalning eller fakturering direkt till omsorgstagaren. Möjlighet till att hämta färdigpackade matkassar hos Leverantören ska finnas.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80724:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter