Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biobränsletransporter
Referensnummer: NE2020-104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att tillgodose Norrenergis transportbehov av träpellets från Hargshamn till Solna för eldningssäsongerna 2020-2021, 2021-2022 och 2022-2023
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen