2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetsavfall
Beskrivning: Upphandlingen avser hämtning, lastning och transport (bortforsling), omhändertagande av verksamhetsavfall med tillhörande produkter och tjänster. Med produkter och tjänster avser bl. a. hyr av kärl/behållare för abonnemangstjänster/bud, miljöutbildning, köp av miljöstation, kärltvätt etc.
Intern identifierare: TN 2024/28
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: SVARSFÄLT